Disclave 1.0

Od niedawna pracujemy nad nowym projektem, który pozwala w łatwy sposób komentować dowolne treści w internecie oraz przeglądać opinie innych użytkowników. Od dziś, każdy może używać Disclave i dzielić się swoimi przemyśleniami. Odwiedź https://disclave.com/ i zobacz, co przygotowaliśmy.

Komentowanie stron internetowych

Każdy odwiedzając stronę https://disclave.com/, może wkleić adres dowolnej innej strony w formularzu na stronie głównej, aby rozpocząć dyskusję na temat wybranej treści. Wszystkie komentarze są na stałe powiązane z wybranym adresem, dzięki czemu każdy może z łatwością przeglądać, jak opinie użytkowników zmieniały się w czasie.

Wybierz stronę do komentowania

Wszystkie komentarze są publiczne i każdy może je przeglądać, bez konieczności zakładania konta. Jeśli jednak chcesz dodać nowy komentarz, musisz założyć konto Disclave. Może to zrobić przy użyciu adresu e-mail albo użyć konta Google lub Facebook. Potwierdź swój e-mail, wybierz nazwę użytkownika i rozpocznij dyskusję.

Przeglądaj i dodawaj komentarze

Oprócz komentowania każdy użytkownik może również oceniać komentarze innych. Dzięki temu możemy łatwo wyróżniać popularne komentarze i promować ciekawe treści. Pracujemy również nad kolejnymi funkcjonalnościami, które jeszcze bardziej urozmaicą możliwości platformy i ułatwią jej używanie.

Łatwiejsze komentowanie

Rozumiemy, że nie każdy będzie chciał opuścić przeglądaną stronę i przejść do Disclave, aby zobaczyć komentarze innych. Dlatego postanowiliśmy ułatwić ten proces i przygotowaliśmy rozszerzenia do popularnych przeglądarek. Po zainstalowaniu takiego rozszerzenia możesz przeglądać komentarze bez konieczności opuszczania strony.

Rozszerzenie do Google Chrome

Z poziomu rozszerzenia można również dodawać nowe komentarze i oceniać treści od innych użytkowników. Wystarczy zalogować się kontem Disclave, tak samo, jak bezpośrednio na stronie.

Wejdź na stronę https://disclave.com/extensions aby dowiedzieć się więcej. Jeśli nie obsługujemy jeszcze Twojej przeglądarki, napisz do nas - postaramy się szybko przygotować rozwiązanie specjalnie dla Ciebie.

Narzędzie dla właścicieli stron

Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej lub budujesz strony dla innych, na pewno chciałbyś, aby Twoi użytkownicy mogli komentować przeglądane treści i wyrażać swoje opinie. Dzięki Disclave nie musisz samodzielnie implementować takiego rozwiązania.

Przygotowaliśmy specjalne rozwiązanie, pomagające wyświetlać nasze komentarze bezpośrednio na Twojej stronie, używając dosłownie trzech linii kodu. Oprócz przeglądania użytkownicy mogą również zalogować się kontem Disclave i dodawać nowe komentarze, bez opuszczania Twojej strony.

Komentarze na stronie

Jak to wygląda? Przewiń na koniec tego wpisu. Nasz blog używa tego rozwiązania, aby umożliwić komentowanie. Na Twojej stronie będzie to wyglądało dokładnie tak samo.

Wjedź na stronę https://disclave.com/plugins, aby dowiedzieć się więcej lub napisz do nas, jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji.

Wersja mobilna

Jeśli przeglądasz strony internetowe na urządzeniu mobilnym, niestety możesz nie być w stanie użyć naszego rozszerzenia do przeglądarki, ponieważ mobilne wersje przeglądarek nie pozwalają na ich instalację. Dlatego postanowiliśmy przygotować inne rozwiązanie, specjalnie dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Jeśli Twój telefon i przeglądarka wspierają PWA, możesz zainstalować naszą stronę bezpośrednio na swoim urządzeniu, a następnie używać opcji udostępniania, aby szybko przechodzić do widoku komentarzy Disclave.

Udostępnij na urządzeniu mobilnym

Aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć jak to działa, odwiedź stronę https://disclave.com/mobile. Jeśli Twoje urządzenie nie pozwala na instalację Disclave lub nie pokazuje naszej aplikacji w opcjach udostępniania, napisz do nas, a my postaramy się pomóc i znaleźć rozwiązanie dla Ciebie.

Otwarty kod

Jeśli zastanawiasz się, jak działa Disclave, możesz to sprawdzić, odwiedzając nasze repozytorium na GitHub: https://github.com/disclave/disclave. Cały kod źródłowy jest dostępny publicznie, dzięki czemu każdy może zapoznać się z naszymi rozwiązaniami.

Jeśli masz jakiś pomysł, uwagę lub po prostu chciałbyś coś zmienić w Disclave, możesz zostawić nowe Issue w naszym repozytorium (https://github.com/disclave/disclave/issues) albo samodzielnie zaimplementować zmiany i wysłać do nas Pull Request! Jeśli Twoje zmiany nie psują naszej platformy, chętnie zintegrujemy je z Disclave!

Dalszy rozwój platformy

Obecnie udostępniliśmy jedynie podstawowe funkcjonalności, aby zebrać opinie od użytkowników i dowiedzieć się, co o nich sądzicie. W planach mamy dużo więcej rozwiązań, które sprawią, że nasza platforma będzie jeszcze bardziej przydatna i łatwa w użyciu.

Już dziś zaczynamy pracę nad kolejnymi funkcjonalnościami. Zacznij śledzić Disclave w mediach społecznościowych, używaj Disclave do komentowania stron, które przeglądasz i daj nam znać, co myślisz o naszym projekcie.

Obserwuj Disclave:

Loading...