HackYeah 2018

HackYeah to największy stacjonarny hackathon na świecie, a w 2018 roku razem z nami o nagrody walczyło w nim ponad 2500 uczestników. Dwa dni i jedna nieprzespana noc intensywnego wysiłku, a na koniec ogromne zaskoczenie, gdy okazało się, że wygraliśmy tylko w dwóch z trzech konkurencji, w których braliśmy udział ;). Nasze projekty zwyciężyły w kategorii "Commerce experience of tommorow", którą sponsorowała Visa oraz w kategorii "Thousands of reasons to travel", w której nagrodę sponsorowało PKP Intercity.

Koniec z zadłużonymi przyjaciółmi

Pierwszym zrealizowanym przez nas pomysłem była aplikacja „Ez Bill Sharing” umożliwiająca szybkie i wygodne rozliczenia. Każdy z pewnością wie jak uciążliwe bywa dzielenie rachunku, gdy razem z większą grupą znajomych wybieramy się na wspólne piwo. Zanim każdy z piętnastoosobowej grupy zapłaci za siebie, może minąć cała wieczność, a część lokali nie daje nawet takiej możliwości.

Opracowaliśmy zatem aplikację mobilną, która pozwala na natychmiastowe dzielenie kosztów ze znajomymi. Daje użytkownikom możliwość definiowania wspólnych rachunków, rozróżniania każdego płatnika, sugerowania z którym znajomym się podzielić, a nawet odnajdywania kolegów z bliskiej odległości (przez Bluetooth). Aby to osiągnąć, zdecydowaliśmy się skorzystać z VISA Direct API, w szczególności z funkcji MultiPullFunds, która umożliwia zainicjowanie płatności z wielu kart VISA (nadawców) do jednego miejsca docelowego (odbiorcy).

Visa winners Visa winners

Radosne podróżowanie koleją

Druga aplikacja, która powstała w czasie tego hackathonu - “ Accessible PKP” - to odpowiedź na liczne frustracje związane z zakupem biletów kolejowych za pomocą aplikacji mobilnej. W ciągu niecałych 30 godzin stworzyliśmy interaktywny prototyp systemu biletowego PKP Intercity, który jest intuicyjny, prosty w obsłudze, atrakcyjny wizualnie, a dodatkowo uwzględnia wyjątkowe potrzeby osób niedowidzących.

Ponad 50% Polaków codziennie korzysta ze smartfonów, więc skupiliśmy się głównie na korzystaniu z aplikacji mobilnych. Jednak nie zapomnieliśmy także o użytkownikach preferujących aplikacje webowe. Zaproponowane przez nas rozwiązanie świetnie sprawdzi się także dla nich.

PKP winners PKP winners

Loading...