Hackathon GOV - Dane Publiczne

W 2016 roku nasz zespół wziął udział w pierwszym polskim rządowym hackathonie, który w warszawskiej Bibliotece Narodowej zorganizowało Ministerstwo Cyfryzacji. Celem konkursu było wykorzystanie udostępnianych przez urzędy i ministerstwa danych publicznych, w celu stworzenia usług ułatwiających codzienne życie Polaków.

Przygotowane przez nas rozwiązanie pozwalało znacząco usprawnić załatwianie urzędowych formalności. Aplikacja przeprowadzała użytkownika przez cały proces - od wskazania właściwego dla sprawy urzędu, poprzez wyznaczenie odpowiedniej trasy, zaplanowanie podróży komunikacją miejską lub samochodem, aż do rezerwacji terminu wizyty. Nasz projekt zakładał również wsparcie użytkownika, który planuje załatwić w krótkim czasie kilka spraw poprzez wskazanie najoptymalniejszej ich kolejności.

Bardzo cieszymy się, że jury doceniło stworzoną przez nas aplikację i przyznano nam pierwsze miejsce. Poza nagrodą finansową otrzymaliśmy również zaproszenie na płatny 3-miesięczny staż w Centralnym Ośrodku Informatyki.

Więcej o wydarzeniu:

Hackathon - Dane Publiczne

Loading...